čtvrtek, 4. červenec 2013

Koncertní cyklus Musica Orbis 2013 uzavře Mozartovým Requiem smíšený sbor ze Skotska

Napsal(a) 

Paul Mealor Paul Mealor

Národní sbor ze Skotska, složený ze zpěváků ve věku 16 až 24 let, vystoupí v Praze ve Smetanově síni Obecního domu 12. července 2013. Praha v premiéře uslyší skladbu skladatele Paula Mealora Crucifixus a Mozartovo Requiem . Tímto koncertem se završí letošní cyklus koncertů talentovaných mladých hudebníků, Musica Orbis 2013.  

Na založení sboru National Youth Choir of Scotland v roce 1996 se významným způsobem podílel Christopher Bell , který je jeho sbormistrem a zároveň uměleckým ředitelem. V roce 2012 sbor, který sdružuje nejlepší mladé zpěváky z celého Skotska, obdržel prestižní cenu Royal Philharmonic Society Music Award ve sborové kategorii. Sbor spolupracuje s významnými orchestry a festivaly, mimo jiné v roce 2006 spolu s  BBC Scottish Symphony Orchestra účinkoval na festivalu BBC Proms ve slavné Royal Albert Hall a pozvání od stejného festivalu k účinkování v oratoriu Dítě naší doby britského skladatele Michaela Tippetta přijal opět v roce 2012.

Pro pražský koncert zařadil soubor na program skladbu mladého velšského autora Paula Mealora Crucifixus , která v Praze zazní vůbec poprvé. Skladatel je ve Velké Británii populární, proslavil se, když jeho moteto Ubi Caritas et Amor vybrali princ William a Kate Middleton, aby zaznělo na jejich svatbě ve Westminsterském opatství v roce 2011. O rok později se jeho další píseň „Wherever You Are” z alba The Tender Light držela na první příčce v britské hitparádě.

Ve druhé polovině koncertu zazní  Mozartovo Requiem , soubor doprovodí varhaník David Hamilton .

PR

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.