Koncert v obýváku si v budoucnu objednejte i přes mobilní aplikaci

Koncerty vážné hudby v průběhu loňského dubna rozezněly více než 100 domácností po celé České republice. Na akci se podíleli nejen „majitelé obývacích pokojů“, ale také desítky umělců. Díky nečekanému zájmu se bude dubnový happening opakovat i letos. Novinkou letošního roku je vývoj webové aplikace, která zásadně usnadní organizaci koncertů a především umožní jejich realizace v průběhu celého roku.

„Duben bude opět patřit koncertům vážné hudby v našem nejoblíbenějším prostředí – u nás doma. Zájemci z řad pořadatelů, hostů i umělců se mohou již nyní registrovat na stránkách domacikoncerty.cz. Obdobně jako v loňském propojíme všechny zájemce, letos však prosíme o spojovací poplatek, který využijeme na vývoj online aplikace. Ta do budoucna pořádání domácích koncertů usnadní,“ vysvětluje violoncellista Tomáš Jamník, jeden ze zakladatelů projektu Vážný zájem, která tradici domácích koncertů v České republice obnovila.

[spvideo]https://www.youtube.com/watch?v=z0hSQWfX3-0[/spvideo] 

Vznikající aplikace domácích koncertů umožní celoroční pořádání koncertů a zásadně zjednoduší kontakt mezi hudebníky, pořadateli a hosty. Pro všechny uživatele bude zdarma. „Abychom byli schopni vývoj aplikace realizovat, v letošním crowdfundingu na HITHIT.cz míříme na vysokou částku – chceme vybrat 250.000,- Kč,“ říká Tomáš Jamník. Veškeré vybrané finance půjdou na organizaci domácích koncertů a vývoj nové aplikace. Pro přispěvatele je připravena celá řada odměn – od praktického vybavení koncertního účastníka, přes vouchery na uspořádání koncertu kdykoliv během roku, po realizaci vlastních koncertních řad. Projekt můžete podpořit zde.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější