úterý, 9. září 2014

Koncert na počest Viktora Ullmanna

Napsal(a) 

Viktor Ullmann Viktor Ullmann

Ve Španělské synagoze se ve čtvrtek 11. září od 19 hodin koná koncert u příležitosti 70. výročí úmrtí skladatele Viktora Ullmanna. Rodák z Těšína (*1898) byl hudebním skladatelem, pianistou a dirigentem. Viktor Ullmann byl v roce 1942 nacisty deportován do terezínského ghetta, ve kterém se i přes nepříznivé podmínky staral o bohaté hudební vyžití. 16. října 1944 byl transportován do Osvětimi, kde byl krátce poté zavražděn.

U příležitosti 70. výročí skladatelova úmrtí bude jeho dílo, které složil v roce své deportace, představeno ve Španělské synagoze v Praze klavíristou Danem Franklinem Smithem. Ullmannovy skladby, především jeho Kornet, byly dosud představeny ve více než 40 městech USA a Evropy. Akci pořádá organizace Elysium ve spolupráci s Židovským muzeem v Praze, Rakouským velvyslanectvím/Rakouským kulturním fórem v Praze a Velvyslanectvím Spojených států amerických v Praze. Organizace Elysium - Between two continents (Mezi dvěma kontinenty) - byla založena v New Yorku v roce 1983. Pracuje s prostředky umění proti rasismu, antisemitismu a nenávisti. Po dvě desetiletí usiluje Elysium o uchování hudby a literatury umělců, kteří byli pronásledováni nacisty.

PR

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.