Klavírní benefice na pomoc dětským vesničkám v Českém muzeu hudby

Dveře Českého muzea hudby se v neděli 3. února otevřou projektu, který snoubí klasickou hudbu a chuť pomáhat. Na benefičním koncertu z cyklu Klasická Praha vystoupí hudebníci a akademici v jedné osobě, aby již potřetí podpořili aktivity SOS dětských vesniček. V průběhu večera zazní skladby Alexandra Skrjabina, Maurice Ravela, Clauda Debussyho i vlastní tvorba účastníků.

Myšlenka propojit akademickou a hudební sféru a uspořádat sérii koncertů klasické hudby, které pomáhají, je dílem Spolku Johnyho Newmana. „Hudba je pro mě inspirací pro osobní život i moji práci v teoretické fyzice. Na rozdíl od vědy mám pocit, že dělám pro lidi věc, z které mají užitek okamžitě. Navíc jim mohu snadněji předat svoje myšlenky,” říká za Spolek jeho zakladatel Jan Novák. Třetí ročník s sebou přináší hned dva benefiční koncerty, ten druhý chystá Spolek na jaro. Výtěžek ze vstupného jde v obou případech v plné výši na podporu činnosti SOS dětských vesniček.

Těšit se můžeme na vystoupení Jana Nováka, který kromě toho, že se plně věnuje vědecké práci v oblasti kosmologie, je sám skvělým pianistou. Coby zástupce profesionální hudební sféry se představí pianista Adam Stráňavský. „Vážná hudba je úžasný vyjadřovací prostředek, protože přes ni můžete říci něco, co tajíte, či už z důvodu studu, intimity nebo z čistě osobních důvodů, a nikdo to nepozná,zmínil Stráňavský.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější