úterý, 8. březen 2022

Klavírista Rafał Blechacz vystoupí v rámci komorní řady FOK s programem od vrcholného baroka po romantismus

Napsal(a) 

Rafał Blechacz, foto Marco Borggreve Rafał Blechaczfoto: Marco Borggreve

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK přivítá polského klavíristu Rafała Blechacze v dalším večeru z cyklu Světová klavírní tvorba. Blechacz vystoupí namísto původně oznámeného Eugena Indjice, který musel ze zdravotních důvodů koncert zrušit. Pro svůj recitál si připravil pestrý repertoár, který sestává z děl J. S. Bacha, Ludwiga van Beethovena, Césara Francka a Fryderyka Chopina. Koncert proběhne v pražském Rudolfinu 12. března 2022 v 19:30.

Rafał Blechacz se do Prahy vrací se samostatným recitálem. Vystoupí za původně oznámeného Eugena Indjice, který musel ze zdravotních důvodů koncert zrušit.

V okamžiku, kdy jsme se od našeho pravidelného hosta Eugena Indjice dozvěděli smutnou novinu, že bohužel nemůže v březnu zvládnout svůj klavírní recitál, zrovna do Prahy s Mozartovým klavírním koncertem za orchestrem FOK dorazil Rafał Blechacz. Slovo dalo slovo, tón dal tón… Zpětně jsem si uvědomil, že je to vlastně záskok přirozený. Oba umělci jsou skromní, jemní, noblesní. Lyričtí básníci klavíru. Předurčeni pro nostalgický svět Chopinův,“ dodává dramaturg FOK Martin Rudovský.

Blechacz pro svůj klavírní recitál sestavil program z děl od vrcholného baroka po romantismus. Na programu bude taneční Partita č. 2 Johanna Sebastiana Bacha a hned dvě díla od Ludwiga van Beethovena – 32 variací a Sonáta č. 5. Dále zazní romantická skladba Preludium, fuga a variace z pera Césara Francka. V neposlední řadě zařadil Blechacz do repertoáru dílo skladatele, který, jak sám říká, je mu nejbližší, „básníka klavíru“ Fryderyka Chopina, od něhož zahraje Sonátu č. 3.

Komentáře

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.