úterý, 12. červenec 2022

Klavírista Boris Giltburg provede na festivalu Za poklady Broumovska vlastní úpravu Šostakovičova kvartetu F dur

Napsal(a) 

Boris Giltburg, foto Sasha Gusov Boris Giltburgfoto: Sasha Gusov

V sobotu 16. července se v 18:00 v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Polici nad Metují představí na letním festivalu Za poklady Broumovska rusko-izraelský klavírista Boris Giltburg. Na svůj loňský debut naváže v posluchačsky náročném programu – zazní Sonáta h moll S178 Ference Liszta a Giltburgova úprava Šostakovičova Smyčcového kvartetu č. 3 F dur op. 73.

Návrat klavíristy Borise Giltburga znamená především to, že festival Za poklady Broumovska získal pravý mezinárodní rozměr a jeho atmosféra je přitažlivá i pro vytížené zahraniční hvězdy,“ zve na tento koncert ředitelka festivalu Tereza Kramplová. Světově ceněný a uznávaný pianista vystupující po celém světě vybral pro festivalové vystoupení Lisztovu Sonátu h moll a Silotiho úpravu Bachova Preludia h moll. Mimořádné pak bude uvedení Giltburgovy vlastní úpravy Šostakovičova Smyčcového kvartetu F dur, která zazní v české premiéře a bude kontrastem k Lisztově slavné kompozici. Výtěžek ze vstupného poputuje na pomoc kostelům.

Komentáře

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.