úterý, 12. leden 2016

Každý večer s Domingem: Plácidův narozeninový týden na ČT art

Napsal(a) 

Plácido Domingo, foto NY Times Plácido Domingofoto: NY Times

Operní večery s jubilujícím tenoristou Plácidem Domingem (21. ledna 1941, Madrid) k jeho 75 narozeninám nabídne televizní stanice ČT art v týdnu od 18. do 22. ledna. ČT art uvede archivní záznamy oper, ve kterých Domingo ztvárnil své životní role, tenoristův recitál s Vídeňskými symfoniky z roku 1991 i berlínskou inscenaci Verdiho Trubadúra, ve které Domingo zpíval barytonovou roli Hraběte Luny.

V pondělí 18. ledna odvysílá ČT art Pucciniho Madama Butterfly z roku 1974, filmové ztvárnění s hvězdným obsazením v hlavních rolích - Mirella Freni, Plácido Domingo a Christa Ludwig - s Vídeňskou filharmonií pod taktovkou Herberta von Karajana. Úterní večer nabídne Sedláka kavalíra (v hlavních rolích Plácido Domingo a Jelena Obrazcova) z roku 1982, středeční večer doplní veristickou dvojici Leoncavallovými Komedianty (Domingo, T. Stratasová, J. Pons, 1982).

Jediný recitál v rámci Domigova týdne uvede ČT art ve středu. Půjde o Poctu Seville, program složený z árií, které se neodmyslitelně vážou k tomuto proslulému andaluskému městu (Vídeňští symfonikové, diriguje James Levine, 1991). Carmen z roku 1984 s Julií Migenes, Faith Esham a Françoisem le Roux rozvíří čtvrteční večer a pátek bude patřit Verdiho Trubadúrovi z roku 2013 s Domingem v barytonovém partu Luny s Annou Netrebko pod dirigentským vedením Daniela Barenboima.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.