pondělí, 28. únor 2022

Karlovarský symfonický orchestr představí mladého fagotistu Matěje Rothbauera

Napsal(a) 

Matěj Rothbauer, foto KSO Matěj Rothbauerfoto: KSO

Pro každou ze svých dvou letošních abonentních řad připravil KSO jeden Jarní komorní koncert, oba pod vedením koncertního mistra KSO Jakuba Sedláčka. Již v pátek 4. března zazní Mozartův Fagotový koncert B dur v čele s Matějem Rothbauerem, dále Schubertova Předehra v italském stylu D dur a Mozartova hudba koncert i uzavře Symfonií č. 41 „Jupiter“.

Osmnáctiletý fagotista Matěj Rothbauer v současné době studuje Pražskou konzervatoř, přitom s KSO si zahrál už nejen přímo v jeho řadách, ale i jako sólista – pravidelně účinkoval například na výchovných koncertech. Matěj má k hudbě blízko od dětství, a to i díky tomu, že oba jeho rodiče jsou členy karlovarského orchestru. Na základní umělecké škole se věnoval kromě fagotu také zobcové flétně a saxofonu a je ve všech oborech držitelem mnoha prvních cen ze soutěží ZUŠ. Ceny dál sbírá na tuzemských i mezinárodních soutěžích. Účinkuje také s pražským SOČRem, PKO, Západočeským symfonickým orchestrem, v projektu Prague Royal Philharmonic, který vede Heiko Mathias Foerster, a minulý rok si zahrál pod taktovkou Tomáše Netopila v Mladé filharmonii Dvořákovy Prahy.

Komentáře

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.