sobota, 21. srpen 2021

Jednodenní festival Dvořákova Nelahozeves letos přivítá Kvarteto Martinů

Napsal(a) 

Kvarteto Martinů, foto Petra Hajská Kvarteto Martinůfoto: Petra Hajská

Festival klasické hudby Dvořákova Nelahozeves každoročně připomíná narození Antonína Dvořáka. Festival byl založen Společností Antonína Dvořáka již v roce 1951, ve stejné době, kdy byl veřejnosti poprvé zpřístupněn skladatelův rodný dům v Nelahozevsi. Jednodenní akce nabídne 5. září sérii koncertů v různých lokalitách Nelahozevsi a také bohatý doprovodný program ve formě workshopů a prohlídek pro děti i komentovaných prohlídek pro dospělé publikum. 

Koncerty se odehrávají v autentických prostorech spjatých s Dvořákovým dětstvím v Nelahozevsi: ve skladatelově rodném domě, v kostele sv. Ondřeje, kde byl Dvořák pokřtěn, a v renesančním lobkowiczkém zámku Nelahozeves. Festival se zaměřuje především na dílo Antonína Dvořáka, připomíná ale také tvorbu Dvořákových současníků či žáků, a zároveň reflektuje významné výstupy dvořákovského výzkumu. V rámci festivalu pravidelně vystupují renomovaní interpreti především z České republiky, v posledních letech např. klavírista Ivo Kahánek, stipendisté Akademie komorní hudby, Dvořákovo trio či Kvarteto Martinů.  

Závěrečný open-air koncert festivalu Dvořákova Nelahozeves letos přivítá Kvarteto Martinů na nádvoří zámku Nelahozeves. V jejich podání zazní výběr z Dvořákova cyklu Cypřiše, Smyčcový kvartet Es dur, op. 51 „Slovanský“ a Smyčcový kvartet F dur, op. 96 „Americký“.

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.