sobota, 31. červenec 2021

Jedenáctý Festival F. L. Věka proběhne netradičně během letních měsíců

Napsal(a) 

David Pokorný (Epoque Quartet), foto Jan Přerovský David Pokorný (Epoque Quartet)foto: Jan Přerovský

Festival F. L. Věka se letos přesouvá do letních měsíců. Je připraveno devět koncertů v šesti městech a obcích, poprvé se jeden z nich uskuteční v Bohuslavicích. Tři z koncertů jsou zařazeny jako náhradní koncerty za 10. ročník a platí na ně abonentky roku 2020 a vloni zakoupené vstupenky.

Společenský dům v Solnici zažije 5. srpna slavnostní zahájení v podobě crossoverového projektu slavných filmových melodií Felixe Slováčka ml. s doprovodem Komorní filharmonie Pardubice. V tradiční festivalové destinaci, Přepychách, zazní díky Kateřině Málkové obnovený královský nástroj v programu Krása zpěvu a varhan za účasti sopranistky Karolíny Cingrošové Žmolíkové, a mezzosopranistky Anity Jirovské.

V zrekonstruovaném evangelickém kostele se 15. srpna s argentinskými tangy k 100. Výročí Ástora Piazzolly představí houslista Jaroslav Svěcený a akordeonista Ladislav Horák. Komorní klasika v podání Stamicova kvarteta rozezní kostel sv. Máří Magdalény v Deštném v Orlických horách. Následovat bude koncert nazvaný Struny cembala a houslí v období baroka. V kostelíku Sv. Ducha v Dobrušce vystoupí houslistka Iva Kramperová a cembalista Martin Hroch.

V obrazárně zámku v Opočně se 4. září představí vítězka Pražského jara a členka České filharmonie hornistka Kateřina Javůrková a za doprovodu skladatele a klavíristy Adama Skoumala přednese klasický repertoár i soudobé skladby. Festivaloví příznivci budou mít také opět možnost ocenit umění mladých talentů – tentokrát houslisty Martina Zdvihala a varhaníka Adama Suka. Společný koncert studentů Konzervatoře Pardubice je na programu 11. září v Husově Sboru v Dobrušce.

Multižánrový Epoque Quartet, držitel ocenění Classic Prague Awards a ceny České televize „Klasika roku“ za rok 2019 a klarinetista Irvin Venyš zavítají o týden později do showroomu firmy Servisbal v Dobrušce. Skladbu dobrušského rodáka Augustina Šenkýře si pak posluchači vychutnají v podání orchestru L'Armonia Terrena pod taktovkou Zdeňka Klaudy během závěrečného koncertu 26. září v kostele sv. Václava v Dobrušce.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.