pátek, 26. únor 2016

Jaroslav Svěcený přiveze letos do Smiřic Soňu Červenou nebo Ester Pavlů, zazní i šanson

Napsal(a) 

Jaroslav Svěcený, foto archiv JS Jaroslav Svěcenýfoto: archiv JS

Zámecká kaple Zjevení Páně ve Smiřicích u Hradce Králové, která se v roce 2004 stala místem konání 1. ročníku velikonočního hudebního festivalu Smiřické svátky hudby, bude i letos dějištěm koncertů klasické hudby, jazzu a multižánrových večerů s recitací nebo šansonem.

Na zahajovacím koncertu v sobotu 12. března se v bachovském programu Bach barokem obklopen vedle Jaroslava Svěceného představí americký houslista a pedagog Stephen Shipps, sólohobojista SOČRu Zdeněk Rys a komorní orchestr Virtuosi Pragenses, v neděli 13. března zahraje publiku violistka Jitka Hosprová s pianistou Václavem Máchou a Jaroslavem Svěceným. První multižánrový večer tohoto ročníku ve středu 16. března odkryje Poezii šansonu v provedení šansoniérky Dáši Zázvůrkové a herečky Simony Postlerové.

O den později zazní skladby Glenna Millera a dalších autorů v podání Big Bandu Václava Kozla průvodní slovo pronese Alfréd Strejček. Mladá mezzosopranistka Ester Pavlů se spolu s varhaníkem katedrály sv. Víta Josefem Kšicou, cembalistkou Jitkou Navrátilovou a historickými houslemi v rukách Jaroslava Svěceného představí v kapli Zjevení Páně 19. března a zazpívá Mozartovy árie nebo Biblické písně Antonína Dvořáka. V neděli 20. března nabídne program s názvem Pohádka smiřické noci  Soňa Červená spolu s akordeonistou Ladislavem Horákem, který také s Jaroslavem Svěceným zahraje mimo jiné cyklus skladeb Václava Trojana z pohádky Princ Bajaja, a uvede svoji studentku Markétu Laštovičkovou.

Tradiční host festivalu kytarista Lubomír Brabec a varhaník Pavel Svoboda budou hlavními protagonisty večera ve středu 23. března a závěrečný koncert na velikonoční neděli 27. března bude takřka výhradně v ženském duchu. Umělecký ředitel festivalu Jaroslav Svěcený spolu s dirigentem Martinem Hyblerem uvede dámský BonArt Orchestra s klarinetistkou a laureátkou soutěže Pražské jaro 2015 Annou Paulovou.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.