Jan Fišer bude novým koncertním mistrem České filharmonie

Česká filharmonie bude mít od příští sezony nového koncertního mistra. Vedle Jana Mráčka a Jiřího Vodičky jím bude současný koncertní mistr PKF – Prague Philharmonia Jan Fišer. Loni na podzim úspěšně vykonal konkurz a na pozici tzv. čekatele orchestru nahradí Olgu Šroubkovou, které orchestr po roční zkušební době neodhlasoval definitivu. Josef Špaček bude s Českou filharmonií nadále spolupracovat jako hostující koncertní mistr a umělecký partner orchestru.

Jan Fišer je vynikající houslista, a proto jsem rád, že doplní tým našich skvělých koncertních mistrů. Zároveň věřím, že s Janem Mráčkem a Jiřím Vodičkou bude dobře spolupracovat a najde společnou řeč i s celým orchestrem. Pokud se nic nezmění a koronavirus se na podzim nevrátí, usedne Jan Fišer poprvé na první židli 14. září na koncertě Dvořákovy Prahy pod taktovkou našeho hlavního hostujícího dirigenta Jakuba Hrůši,“ říká Robert Hanč, generální manažer České filharmonie zodpovědný za koncertní činnost.

Po roční zkušební době bude o setrvání Jana Fišera na pozici koncertního mistra hlasovat celý orchestr. Pokud uspěje, dostane definitivu a zároveň možnost podílet se na vybraných projektech jako sólista, komorní hráč či umělecký vedoucí Komorního orchestru České filharmonie, jak je u koncertních mistrů prvního českého orchestru běžné. „Na spolupráci s Českou filharmonií se velice těším a je pro mě obrovská čest být součástí »první dámy« naší hudební scény. Je to však také závazek, přihlédneme-li k historii i současnosti orchestru, který je nanejvýš motivující. Také věřím, že se plně zúročí mých 17 let strávených na stejném postu v PKF – Prague Philharmonia,“ říká Jan Fišer.

Sdílet článek: