pátek, 6. listopad 2015

Jakub Hrůša dostane cenu Charlese Mackerrase

Napsal(a) 

Jakub Hrůša, foto www.jakubhrusa.com Jakub Hrůšafoto: www.jakubhrusa.com
Jakub Hrůša se v sobotu 7. 11. stane držitelem Ceny Sira Charlese Mackerrase, kterou mu udělí Nadace Leoše Janáčka. Hrůša získal ocenění díky významným uměleckým výsledkům včetně symfonické a operní interpretace Janáčkových děl, uvedla ředitelka nadace Eva Drlíková. Cena bude slavnostně předána u příležitosti provedení Její pastorkyně v budově Janáčkova divadla.

Charles Mackerras, neúnavný propagátor české hudby a především díla Leoše Janáčka v zahraničí, v minulosti nadaci odkázal výnosy z užití svých nahrávek českých skladatelů. Správní rada se rozhodla peníze využít na založení ocenění určeného mladým dirigentům do čtyřiceti let. Nadace udělí Cenu Sira Charlese Mackerrase vždy v roce končícím číslem pět.

Hrůša je v současnosti stálým hostujícím dirigentem České filharmonie a hlavním hostujícím dirigentem Tokijského metropolitního symfonického orchestru, od sezony 2016/17 se stane šéfdirigentem a hudebním ředitelem Bavorské státní filharmonie

 

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.