čtvrtek, 24. září 2015

Ivo Kahánek se zapojil do sociálně-hudebního projektu, který mění životy

Napsal(a) 

Ivo Kahánek, foto Emil Bratršovský Ivo Kahánekfoto: Emil Bratršovský
Ivo Kahánek je dalším z řady výjimečných umělců (jako jsou např. Placido Domingo, Simon Rattle, Gustavo Dudamel, Yo-Yo Ma, Jullian Lloyd Webber), kteří podporují celosvětově známý sociálně hudební projekt El Sistema, fungující ve světě již 40 let. Děti se od samého počátku učí hru na hudební nástroje společně v orchestru a výuka na vysoké profesní úrovni je přístupná zdarma všem dětem bez rozdílu. Díky přístupu, metodice a filozofii projektu je prokazatelné pozitivní působení na děti ze sociálně vyloučených lokalit. V současné době je projekt zaváděn ve 30 evropských zemích.

„Je mi velkou ctí a radostí být součástí projektu El Sistema, který mění dětem život prostřednictvím hudby. Princip výuky hudbě přímo skrze hru v orchestru sdružuje dohromady děti z různých sociálních vrstev, které by spolu jinak nepřišly do styku, a činí z hudby jejich základní a přirozený vyjadřovací prostředek, podobný jazyku či písmu. Navíc zažívají radost, kterou mohou ihned sdílet se svými vrstevníky, nikoli pouze s pedagogem, který je z jejich pohledu přece jen na jiné lodi. Tato intenzivní radost je odpovědí na přirozenou dětskou motivaci a životní energii a společenství lektora a malých muzikantů zejména dětem ze sociálně vyloučených skupin vlastně do značné míry supluje funkci rodiny," uvedl Ivo Kahánek, který podpoří projekt nejenom svým jménem, ale také benefičním koncertem 4. prosince 2015 v Betlémské kapli.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.