úterý, 29. červenec 2014

Igudesman & Joo zvou do Prahy na svého Dvořáka

Napsal(a) 

Igudesman & Joo, foto archiv I&J Igudesman & Joofoto: archiv I&J

Druhá festivalová sobota letošního ročníku festivalu Dvořákova Praha s datem 20. září bude po loňském úspěchu opět věnována dětem, jejich rodičům a hlavně uměleckým zážitkům. Pod širým nebem ve stínu dominanty budovy Rudolfina nabídne Rodinný den odpoledne věnované osobnosti Antonína Dvořáka s výtvarnou dílnou, divadlem i možností zaposlouchat se do hudby geniálního skladatele v podání mladých umělců. Ve Dvořákově síni Rudolfina se pak v české premiéře představí fenomenální dvojice hudebních komiků světového formátu Igudesman & Joo, kteří radost z hudby koření jedinečným humorem. O tuto show je veliký zájem a v prodeji zbývají poslední volné vstupenky. Oba plánují v rámci odpoledne i krátké venkovní vystoupení. Na svá festivalová vystoupení lákají originální pozvánkou.

Nápaditě sestavený program Rodinného dne Dvořákovy Prahy vykouzlí netradičním pojetím klasiky z malých neposedů soustředěné posluchače i malé umělce. „Děti budou hravou formou objevovat kouzlo nesmrtelných melodií hudebního génia Antonína Dvořáka i příběhy z jeho života“, láká výkonná ředitelka festivalu Dana Syrová.

Sobotní festivalový program naplní nejen Dvořákovou hudbou klarinetový soubor Cantarina Clarinete, který rozezní své nástroje na schodišti Rudolfina již od 14:00 hodin. Třešničkou na dortu bude svěží a nevšední provedení klasických melodií v osobitém podání zábavného dua komiků Igudesman & Joo, kteří přijdou publikum před Rudolfinum pozdravit v 30min strhujícím venkovním programu v 15:30 a následně vystoupí od 17:00 ve Dvořákově síni Rudolfina se svým představením A Little Nightmare Music.

Pod kaskádou schodiště majestátného Rudolfina čeká odpoledne 20. září od 13:00 do 17:00 na malé umělce také výtvarná dílna ilustrátorky Renáty Fučíkové, Antonín Dvořák v komiksu. Autorka komiksového bestselleru Antonín Dvořák připravila pro návštěvníky dílnu.

 „… jestliže dítě zaujme nějaká ilustrace, bude zvědavé, k čemu se vlastně vztahuje. Následně si třeba na internetu stáhne muziku nebo si pustí CD, zaposlouchá se. Možná se s mojí pomocí pak bude něco dít dál…," uvedla v jednom ze svých rozhovorů Renáta Fučíková. Po celou dobu festivalu bude v Rudolfinu zpřístupněna výstava reflektující právě knihu Renáty Fučíkové, kterou produkovala Česká centra.

Rodinný den budou provázet herci na chůdách i herci na zemi z pražské DAMU v dobových kostýmech, kteří v krátkých pouličních divadelních výstupech přiblíží život Antonína Dvořáka. Na celé odpoledne se v režii Nadace Proměny promění náměstí Jana Palacha i v zábavné hřiště.

Rodinné publikum si určitě užije i matiné s předním orchestrem staré hudby Concerto Köln v neděli 14. září. Do Rudolfina se mohou posluchači těšit na atraktivní program věnovaný Čechám a Čechům. Pořadatelé lákajína hudbu W. A. Mozarta, J. Myslivečka a J. L. Dusíka, Sachrův dort i cenově vstřícné rodinné vstupné.

 

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.