sobota, 11. květen 2019

I mezi postupujícími flétnisty na soutěži PJ máme české zastoupení

Napsal(a) 

Milí čtenáři, jsem rád, že sledujete dění na soutěži a že vás můžu informovat o dalších výsledcích. Máme za sebou první kolo v oboru flétna. Po dvou dnech zápolení známe konečně dvanáct postupujících flétnistů, kteří se probojovali do druhého kola. Seznam uvádím v abecedním pořadí:
 
Acuña Almela Alberto ze Španělska
Blažková Michaela z České republiky
Duleba Lívia z Maďarska
Fernandes Rute z Portugalska
Jang Hyungjin z Jižní Koree
Jolain Juliette z Francie
McKenna Niamh z Německa/Irska
Schelingerová Sylvie z České republiky
Song Nikolai z Jižní Koree
Talácková Anna z České republiky
You Chaeyeon z Jižní Koree
Yu Yuan z Číny
 
Všem postupujícím jsem popřál mnoho úspěchů v dalších kolech a těm, kteří bohužel vypadli, jsem doporučil, aby si zítra užili krásy historické Prahy a v žádném případě necvičili na flétnu.
 
Na druhé kolo se můžete přijít podívat zítra 12. května do Majakovského sálu v Národním domě na Vinohradech. Přesný časový harmonogram naleznete zde. Díky Českému rozhlasu můžete opět sledovat vystoupení i online. Držte nám palce.
Michal Kaňka

Violoncellista a pedagog Michal Kaňka studoval u Mirko Škampy, Viktora Moučky a Josefa Chuchra, krátkodobě také v zahraničí u Paula Torteliera a Andrého Navarry. Během studií se zúčastnil 32 národních i mezinárodních soutěží. Nejvýznamnějšími úspěchy jsou laureátský titul v Mezinárodní soutěži P. I. Čajkovského v Moskvě 1982, 1. cena na mezinárodní soutěži Pražské jaro 1983 a vítězství na mezinárodní soutěži ARD v Mnichově 1986. Od října 2011 působí jako pedagog sólového violoncella na katedře strunných nástrojů Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze. V září 2014 byl jmenován předsedou Stálé soutěžní komise Pražského jara. V roce 2018 byl nominován do Umělecké rady Mezinárodního hudebního festivalu Pražské Jaro.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.