středa, 10. únor 2021

Hudební svět na pomoc houslistce Corinne Chapelle

Napsal(a) 

Corinne Chapelle na MHF Kutná Hora 2019, foto archiv MHF KH Corinne Chapelle na MHF Kutná Hora 2019foto: archiv MHF KH

Kolegové francouzsko-americké houslistky Corinne Chapelle spouštějí kampaň na podporu její léčby. Chapelle veřejnost informovala o vzácné a neoperabilní formě rakoviny, kterou trpí. Na její léčbu teď může kdokoliv přispět v rámci crowdfundingu na platformě JustGiving.

Vzhledem k velikosti a povaze nálezu doporučili lékaři houslistce roční léčbu dostupnou pouze v Německu a Švýcarsku, která však přijde na přibližně 300 tisíc liber (8,8 milionu korun). Chapelle tak prosí o finanční pomoc: „Sama tuto částku nemohu v žádném případě pokrýt, a tak se na vás obracím s prosbou o pomoc. Naprosto si uvědomuji, že se všichni nacházíme v těžkých časech, a děkuji za myšlenky, modlitby, příspěvky či jen zmínku lidem, o nichž víte, že mají možnost a chuť pomoci. Mám šestiletou dceru Leilu, a zoufale si přeji vidět ji vyrůstat a plnit si své sny.

Kampaň již podpořili mnozí kolegové, jako například Nicola Benedetti, Vilde Frang, Nicholas Aldstaedt and Julian Rachlin. „Několikrát byla hostem Mezinárodního hudebního festivalu Kutná hora a její houslové umění je více než famózní. Nyní je však v ohrožení života a sbírá finance na možnost léčby agresivního nádoru, který nelze operovat. Skvělý člověk, kamarádka, maminka šestileté dcery,“ řekla o houslistce její česká kolegyně, klavíristka Terezie Fialová.

Ke kampani se můžete připojit zde.

Související položky (podle značky)

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.