čtvrtek, 27. červen 2013

Hudební léto Kuks 2013

Napsal(a) 

V letošním roce proběhne 4. ročník festivalu Hudební léto Kuks. Mezi 22. červnem a 18. srpnem mohou posluchači navštívit celkem pět koncertů v kostele Nejsv. Trojice v Kuksu. Kromě špičkových interpretů, mezi nimiž je např. chlapecký sbor Boni pueri , houslista a koncertní mistr České filharmonie Josef Špaček či sóloharfistka České filharmonie Jana Boušková , se mohou návštěvníci těšit na světovou premiéru skladby Emila Viklického, která zazní na závěrečném koncertu v podání bývalého sólohornisty Berlínské filharmonie Radka Baboráka .

Všechny koncerty začínají v 18:00 hodin kromě závěrečného koncertu v neděli 18. srpna, který se koná od 19:00 hodin. Vystoupí na něm fenomenální hornista Radek Baborák spolu s předním českým varhaníkem Alešem Bártou . Vedle skladeb J. S. Bacha, G. F. Händela, F. Mendelssohna-Bartholdyho či L. Janáčka se mohou posluchači těšit na světovou premiéru skladby Emila Viklického Černá labuť /variace na Bonreposkou árii/, za autorovy osobní účasti. Námětem této skladby psané na objednávku festivalu je jedna z tzv. šporkovských árií. Festival pořádá občanské sdružení Královédvorský chrámový sbor spolu se správou Hospitalu Kuks. Záštitu převzal kardinál Dominik Duka a hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.