pondělí, 3. září 2018

Houslistka Hilary Hahn nahradí na Dvořákově Praze Janine Jansen

Napsal(a) 

Hilary Hahn, foto Michael Patrick O'Leary Hilary Hahnfoto: Michael Patrick O'Leary

Přední americká houslistka Hilary Hahn přijede 8. září na festival Dvořákova Praha, aby zde zastoupila indisponovanou Janine Jansen. Spolu s orchestrem Camerata Salzburg pod taktovkou Daniela Blendulfa dle plánovaného programu připomenou 100 let od narození Leonarda Bernsteina a přednesou jeho Serenádu podle Platónova Symposia pro sólové housle, smyčcový orchestr, harfu a bicí.

„Je to pro nás ta úplně nejlepší alternace, jakou jsme si mohli přát. Skvělé Hilary Hahn bych rád poděkoval za to, že se bez zaváhání ujala nelehkého partu v Bernsteinově díle, a že pouze kvůli tomuto koncertu na Dvořákově Praze přiletí narychlo z USA, a že díky její mimořádné flexibilitě může zůstat program koncertu bez změny,” uvedl umělecký ředitel festivalu Marek Vrabec.

Program koncertu tedy zůstává beze změn. Vedle Bernsteinovy serenády zazní v podání Cameraty Salzburg s dirigentem Danielem Blendulfem také Dvořákovo Nokturno H Dur, op. 40, B. 47.

 

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.