pondělí, 23. březen 2020

Gabriela Beňačková převezme Cenu Antonína Dvořáka až v prosinci

Napsal(a) 

Gabriela Beňačková, foto Vít Straka Gabriela Beňačkováfoto: Vít Straka
Letošní slavnostní koncert k předání Ceny Antonína Dvořáka sopranistce Gabriele Beňačkové se uskuteční 21. prosince 2020 v Rudolfinu se stejným programem, jak bylo plánováno pro termín na konci dubna. Oznámilo to dnes vedení Akademie klasické hudby, která prestižní ocenění každoročně uděluje.

O držitelce Ceny Antonína Dvořáka za rok 2019 již sbor akademiků rozhodl dříve – stala se jí doma i v zahraničí oceňovaná sopranistka Gabriela Beňačková.

„Rozhodli jsme se předávání odložit z původního termínu na pozdější dobu. V tuto chvíli nikdo neví, jak závažná bude situace kolem 21. dubna a nechtěli jsme pro diváky ani účinkující prodlužovat dobu nejistoty. Navíc nám rychlá reakce umožnila zajistit nový letošní termín se stejným uměleckým obsazením,“ vysvětluje ředitel Akademie klasické hudby Robert Kolář.

Zachování koncertního programu v plánovaném obsazení znamená, že se posluchači mohou i nadále těšit nejen na hlavní oslavenkyni Gabrielu Beňačkovou, ale i na recitál polského tenoristy Piotra Beczału nebo na speciální provedení Mozartova koncertu pro tři klavíry triem členů sboru akademiků Davidem Marečkem, Ivo Kahánkem a Janem Simonem, či na profesora Ivana Klánského a jeho pojetí Chopina.

Akademie klasické hudby se držitelům již zakoupených vstupenek na původní dubnový termín hluboce omlouvá a věří, že toto rozhodnutí přijmou s pochopením. Prodané lístky na slavnostní večer zůstávají v platnosti.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.