FOK hlásí změnu!

Koncerty Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK ve středu 11. a ve čtvrtek 12. prosince ve Smetanově síni Obecního domu doznají změny na postu sólisty klavírního koncertu. Indisponovaného polského interpreta Wojciecha Świtału nahradí vynikající český klavírista Ivo Kahánek .

„Nejlepší z našich mladých klavíristů Ivo Kahánek si kvůli nám změnil program – měl jet do Hamburku vybírat nové křídlo Steinway. Jsme moc rádi, že se to podařilo a že ho v obou večerech uslyšíme,“ řekla manažerka orchestru Tereza Kramplová.

Dochází i ke změně klavírního koncertu v programu. Nemění se jeho autor – Wolfgang Amadeus Mozart. Původně avizovaný Klavírní koncert č. 27 B dur KV 595 však vystřídá Klavírní koncert č. 12 A dur KV 414.

První skladbou večera zůstávají Lašské tance Leoše Janáčka, ve druhé půlce zazní slibovaná 1. symfonie g moll Petra Iljiče Čajkovského, s podtitulem „Zimní sny“.

Program s Pražskými symfoniky studuje podle plánu jejich hlavní hostující dirigent, Holanďan Jac van Steen .

V klavírním recitálu, který se uskuteční v sobotu 14. prosince v Rudolfinu, zastoupí Wojciecha Świtału vynikající český pianista Martin Kasík . Nový program v co největší míře zachová původní skladby Fryderyka Chopina, Roberta Schumanna a Franze Liszta.

Sdílet článek: