Fingerstyle i loutna na kytarovém festivalu v Brně

Za několik týdnů se do Brna sjedou kytarové osobnosti mezinárodní hudební scény. Pátého srpna tam Nocí flamenca zahájí José Carlos Gómez se svou andaluzskou kapelou Mezinárodní kytarový festival Brno.

Spolu s Gómezem, který se proslavil jako spoluhráč Paco de Lucii, zahraje na na nádvoří hradu Špilberk Manuel Peralta (kytara a zpěv), Cepillo a Poti Trujillo (rytmika). Poprvé se v České republice představí Muriel Anderson (USA), kytaristka, která jako jediná žena v historii vyhrála soutěž International Finger Style Guitar Championship a bývá srovnávána s Tommy Emanuelem. Kromě nich na brněnský festival přijedou například Gabriel GuillénMasayuki Kato, loutnista Nigel North nebo Andrea Vettoretti.

José Carlos Gómez, foto archiv JCG

Již tradičně jsou součástí festivalu i mistrovské kurzy, který se každoročně zúčastní na 150 kytaristů z 15 zemí Evropy i zámoří. Účastníci se mohou zapojit do interpretační soutěže Guitartalent, jejíž vítěz získá postup do finále soutěže v Tokiu a mistrovský nástroj od japonského kytaráře Masaki Sakuraie, který přijede z Japonska kytaru osobně předat. Festivalový týden vyvrcholí koncertem kytarového orchestru, sestaveného z nejlepších účastníků kurzů, který se představí pod vedením Vladimíra Novotného.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější