čtvrtek, 30. leden 2014

Finálový večer hudební soutěže Talent Prahy 5 představí své vítěze již 5. února

Napsal(a) 

Sedmý ročník soutěže Talent Prahy 5 , jejímž posláním je podporovat mladé hudební talenty a nasměrovat je na cestu hudebníků-profesionálů, zve příští středu 5. února na finálový koncert do Národního domu na Smíchově. Své nadání předvede deset nejlepších účastníků a tři hosté, kteří dostanou příležitost zahrát si či zazpívat společně s předním domácím orchestrem PKF – Prague Philharmonia (dříve Pražská komorní filharmonie). Orchestr stejně jako mladé sólisty tradičně povede dirigent a obyvatel Prahy 5 Leoš Svárovský , role moderátora se ujme herec Alfréd Strejček .  

Soutěž pro mladé nadějné muzikanty, jíž se mohou zúčastnit rezidenti Prahy 5 či studenti tamních hudebních škol, dává příležitost rovněž hudebníkům ze zahraničních spřátelených měst Prahy 5. Sedmý ročník oslovil enormní počet uchazečů, příležitost vystoupit na koncertu laureátů však dostanou jen ti nejlepší.

„Zvláště bych chtěla upozornit na vystoupení mimořádně talentovaného houslisty, teprve pětiletého Richarda Kollerta,“ láká na koncert zástupkyně starosty Prahy 5 Marie Ulrichová-Hakenová, která nad soutěží společně se zastupitelem Lukášem Heroldem převzala záštitu.

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.