Filharmonie Hradec Králové zve na dva koncerty zkraje nového roku

Filharmonie Hradec Králové zve posluchače hned v prvním týdnu nového roku na dva koncerty. Při prvním z nich mohou návštěvníci kromě poslechu krásné klasické hudby pod taktovkou mladých dirigentů také pomoci dobré věci a druhý je určen rodinám s dětmi, respektive publiku všech věkových kategorií.

V pátek 6. ledna od 19.30 hodin se v sále FHK koná Tříkrálový benefiční koncert – další z benefičních koncertů, které Filharmonie Hradec Králové přináší díky kooperaci s německými a švýcarskými vysokými hudebními školami. Pod taktovkou mladých dirigentů, tentokrát z Curyšské vysoké školy umění, se sálem rozezní skladby Rachmaninova, Beethovena, Liszta a Ravela. Koncert připravila královéhradecká filharmonie ve spolupráci s Oblastní charitou Hradec Králové a vybraná částka bude věnována na projekt výstavby Lůžkového hospice ve Stěžerách. Vstupné je dobrovolné, rezervace míst je možná na vstupenkovém portálu HKpoint.cz a také na pokladně v Informačním centru na Eliščině nábřeží.

Den na to, v sobotu 7. ledna od 16 hodin, se koná koncert s titulem Od jedné do tří a půl tisíc, který je součástí Oranžové abonentní řady, je tedy určen posluchačům každého věku a vhodný i pro menší děti. Dva virtuózní hudebníci – na dechové nástroje Jiří Stivín a na varhany Václav Uhlíř – rozeznějí všechny možné píšťalky a píšťaly, kromě fléten tedy i píšťaly mistrovských varhan (od počtu píšťal nástroje v sále FHK je také odvozen název koncertu). Na programu jsou skladby klasiků (Bach, Telemann, Vivaldi a další) a také improvizace obou hudebníků na téma z publika. Vstupenky je možné získat rovněž na portálu HKpoint, na pokladně v Informačním centru na Eliščině nábřeží a ve večerní pokladně FHK před pátečním benefičním koncertem.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější