Festival Mladí ladí jazz vyhlašuje speciální edici soutěže Jazzfruit

Jedenáctý ročník soutěže Jazzfruit pro nadějné talenty v široké paletě jazzových i jiných stylů a žánrů nabídne v reakci na současnou situaci nový rozměr v podobě otevřené výzvy online světa pro mladé hudebníky. Nový formát soutěže bude atraktivní nejen pro hudebníky, ale také pro diváky, kteří budou nově moci hlasovat online. Uzávěrka přihlášek je 30. dubna. Hudebníci, které splňují podmínky soutěže musí poslat nejméně dvě hudební nahrávky a další materiály dle propozic. Na rozdíl od předchozích let se do soutěže mohou přihlásit i kapely, které v předchozích ročnících Jazzfruit vyhrály.

V prvním kole vybere odborná porota, v jejímž čele zasednou Lenka Dusilová a Matěj Ruppert, na základě dodaných předepsaných podkladů shortlist. S osmi nejlepšími pořadatel soutěže natočí profesionální propagační videa, která budou nahrazovat jejich živá vystoupení. V druhém kole na základě těchto videí rozhodne odborná porota společně s fanoušky o postupu do semifinále. Semifinálové i finálové kolo proběhnou živě jako streamingová videa, kde vždy vystoupí dvojice kapel. On-line přenosy doplní utkání sólových hudebníků o ceny z Kytary.cz. Hlasování fanoušků bude probíhat na Facebooku Mladí ladí jazz.

Nový průběh soutěže Jazzfruit letos zve pouze české kapely a hlásí další novinky: „Letos posunujeme věkovou hranici muzikantů účinkujících na 35 let, myslíme si totiž, že mládí ve třiceti ještě nekončí,“ říká za organizátory s úsměvem Jan Gregar s odkazem na věkovou hranici z minulých let, a dodává: „Nově také spolupracujeme s Českými centry. Jednou z hlavních cen je Cena Českých center, které poskytnou rezidenční pobyt v Paříži a zajištění dvou dalších zahraničních koncertů.“ Výherce druhého místa získá hodnotné ceny od Kytary.cz.

Festival Mladí ladí jazz pravidelně nabízí koncerty hudebníků, kteří se nebojí bořit zažité jazzové škatulky a otevírají je nejrůznějším hudebním žánrům. Stejně jako všechny kulturní akce plánované na letošní jaro není možné festival realizovat v původním plánovaném termínu. Většina koncertů, včetně série interaktivních koncertů Mladí ladí dětem, by se měla uskutečnit v náhradním podzimním termínu.

Sdílet článek: