Festival Krumlov vstupuje do třetího týdne, zve také na Festivalovou zónu

Druhý víkend Festivalu Krumlov zaznamenal u diváků velký zájem. Po středečním Večeru serenád s Komorní filharmonií Pardubice před zaplněným Maškarním sálem využije hned dvakrát plnou kapacitu zámeckého barokního divadla také opera A. Vivaldiho Farnace. Posledních několik vstupenek zbývá na koncert při svíčkách v kostele sv. Mikuláše v Boleticích. V interpretaci vokálního souboru Tiburtina ensemble zazní písně Jistebnického kancionálu, který byl v jihočeské Jistebnici objeven právě před 150 lety.

Stále přístupný je však program ve Festivalové zóně, která je v Klášterní zahradě otevřena pro všechny příchozí zdarma. Lákadlem letošního víkendu je sobotní koncert 23. 7. ve 20:30 „Vivaldi meets Piazzolla“ – Čtvero ročních dob z Benátek do Argentiny, na kterém zazní dvakrát čtveřice skladeb inspirovaná proměnami kalendářního roku. První z nich je notoricky známé Čtvero ročních dob od A. Vivaldiho, autorem druhé čtveřice, která posluchače zavede do Jižní Ameriky, je argentinský král tanga Astor Piazzolla.

Sólistkou obou cyklů bude Ludmila Pavlová a doprovodí ji Ensemble 18+. Ludmila Pavlová je doktorandkou v oboru housle na Akademii múzických umění. Vstupné na tento koncert i všechny další aktivity zóny je zdarma. Celý výtěžek z prodeje koncertních programů putuje na konto ZUŠ Jaroslava Ježka pro zrakově postižené studenty.

Festivalová zóna mezi 22. a 24. červencem dále nabídne koncert akusticky rockové skupiny Jamie Project či nedělní vystoupení indie-folkového kytaristy Petra Wohlgemutha. Dále kreativní dílny, hudební piknik či letní kino.

Kalabis quintet, foto archiv

Příští týden pak Festival Krumlov nabídne tři komorní koncerty českých muzikantů, narozeninový koncert Václava Hudečka s Jihočeskou filharmonií a mladými talenty – vítězi televizní soutěže Virtuosos V4+ a filmový večer ve formě koncertu legendárního autora filmové hudby Johna Williamse v Pivovarské zahradě.

Začátek třetího festivalového týdne bude patřit komorním koncertům – ve středu 27. 7. se s programem Duše kytary představí jako kytarista i skladatel jihočeský rodák Lukáš Sommer s programem autorských skladeb. Koncert zakončí světovou premiérou svého Koncertu pro kytaru v doprovodu Nostitz Quartetu.

Na druhém komorním koncertu 28. 7. taktéž v Maškarním sále vystoupí dámské dechové kvinteto Kalabis Quintet. Jelikož nosí jméno po slavném českém skladateli Viktoru Kalabisovi, zahraje také jednu z jeho skladeb – Divertimento pro dechové kvinteto.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější