čtvrtek, 30. duben 2020

Festival Americké jaro proběhne online a v nových podzimních termínech

Napsal(a) 

Dan Tepfer Dan Tepfer
Jubilejní 15. ročník mezinárodního hudebního festivalu Americké jaro se vzhledem k současným vládním opatřením uskuteční online a část programu se přesouvá na podzim. Tři sólové koncerty Kennyho Wernera, Dana Tepfera a Aarona Parkse budou virtuálně přenášeny ze Spojených států.

Zahájení festivalu proběhne11. května online v rámci série #kulturažije internetové televize Mall.tv. Vystoupí americký skladatel, klavírista a držitel několika ocenění Grammy Kenny Werner. Ve čtvrtek 14. května bude následovat originální provedení Goldbergových variací v podání Dana Tepfera. Hudebník kombinuje původní Bachovy variace s jazzovými improvizacemi.

Dalším streamovaným koncertem bude 19. května sólový recitál pianisty Aarona Parkse, který na sebe upozornil především jako sideman Terence Blancharda. Skutečného úspěchu dosáhl díky svému pátému albu Invisible Cinema z roku 2008, vydanému u Blue Note. Jeho posledním projektem je nahrávka Little Big.

Aaron Parks Aaron Parks
„Pokud to situace dovolí, vystoupí již naživo 15. listopadu v DOX+ Dan Tepfer a 22. listopadu v La Fabrice Chandrika Tandon s Kennym Wernerem. Proběhne také plánovaný workshop Kennyho Wernera k jeho knize Effortless Mastery,“ představuje podzimní program ředitelka festivalu Zdenka Součková. V pražském kostele sv. Vavřince zahrají Nikol Bóková Trio, Kvarteto MartinůKarlem Košárkem a Jan Bartoš, který je rovněž uměleckým ředitelem Amerického jara. Na podzim se také přesouvají další plánované koncerty v regionech. 

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.