Ensemble Inégal odehraje koncert k poctě Kryštofa Dientzenhofera

K poctě architekta Kryštofa Dientzenhofera, od jehož úmrtí uplyne letos v červnu 300 let, pořádá festival Open House Praha ve spolupráci s festivalem Rosa Bohemica koncert hudby vybraných Dientzenhoferových současníků – Antonia Vivaldiho a Jana Josefa Ignáce Brentnera. Výběr skladeb je dílem hudebníků Ensemble Inégal, souboru zaměřeného na interpretaci barokní hudby. Koncert se uskuteční 21. června v kostele Narození Páně v Loretě na Hradčanech, významné barokní památce a poutním místě s bohatou i pohnutou historií.

Úvodní slovo o tvorbě Kryštofa Dientzenhofera, který společně se svým synem Kiliánem Ignácem vytvořil v Praze celou řadu mistrovských děl, pronese předseda Klubu Za starou Prahu, doc. PhDr. Richard Biegel, Ph.D., ředitel Ústavu pro dějiny umění Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

Ensemble Inégal se v roce 2021 zapojil do nového hudebního festivalu Rosa Bohemica, který skrze hudbu oživuje a rozeznívá prostory se silným geniem loci ve Středočeském kraji. Samotný ansámbl pak prezentuje i díla dnes pozapomenutých skladatelů, například právě J. J. I. Brentera, který byl ve své době jedním z našich nejpopulárnějších a nejvydávanějších hudebních skladatelů.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější