středa, 2. prosinec 2015

Dvořákova Praha nabízí k Vánocům původní zvuk Dvořáka s Jos van Immerseelem

Napsal(a) 

Anima Eterna, foto Alex Vanhee Anima Eternafoto: Alex Vanhee

Dvořákova Praha zahájila tradiční vánoční předprodej na vybraný festivalový koncert, dvořákovské matiné s uznávaným belgickým orchestrem Anima Eterna Brugge s dirigentem Jos Van Immerseelem. Ikonická symfonie z „Nového světa“ zazní v rámci festivalu poprvé v provedení na dobové nástroje, tedy tak, jak zněla v době svého vzniku. Neméně objevné bude i autentické provedení symfonické básně Vodník, která je triumfem Dvořákovy zvukové imaginace. Koncert se uskuteční 17. září 2016 v Dvořákově síni Rudolfina.

Belgický dirigent a multiinstrumentalista, čerstvý sedmdesátník Jos Van Immerseel, je jednou z nejvšestrannějších postav současné hudební scény (rozhovor pro HARMONII k jeho narozeninám zde). V počátcích své umělecké dráhy se jako hráč na varhany a cembalo věnoval především interpretaci renesančního a barokního repertoáru. Později okruh svého zájmu rozšířil také na hudbu klasicistní a raně romantickou. Dodnes stojí v čele orchestru Anima Eterna Brugge, který před třiceti lety sám založil a který v současnosti patří k nejvýznamnějším evropským tělesům zabývajícím se tzv. historicky poučenou interpretací.

Vstupenky pořadatelé nabízejí za zvýhodněné vánoční ceny ve stylovém dárkovém balení. Zájemci si mohou rovněž zakoupit dárkové poukázky v hodnotě 500 Kč, které lze využít na nákup vstupenek na libovolný koncert po zahájení předprodeje. Prodej probíhá ve vstupenkovém centru Dvořákovy Prahy (Palackého 1) a on-line na www.dvorakovapraha.cz

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 701

Novinky emailem

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.