sobota, 25. srpen 2018

Dva dny v LXVII. Dvořákově Nelahozevsi

Napsal(a) 

, foto nm.cz foto: nm.cz

67. ročník Dvořákovy Nelahozevsi se bude konat 9. a 11. září. Tradiční oslavy narození skladatele v jeho rodné obci Nelahozeves zahrnují pietní akt u Dvořákovy sochy, koncert v Památníku Antonína Dvořáka, sborový koncert pro rodiče s dětmi a bohoslužbu v kostelíku sv. Ondřeje, v rámci které zazní Dvořákova Lužanská mše. V dalších dnech bude oslava pokračovat koncertem česko-německé Akademie komorní hudby na zámku v Nelahozevsi.

Hlavním bodem programu bude matiné v Památníku Antonína Dvořáka, kde vystoupí tenorista Topi Lehtipuu s písňovým repertoárem Antonína Dvořáka a Jeana Sibelia (klavír Karel Košárek). Součástí programu bude také tradiční položení květin u sochy skladatele, koncert pro rodiče s dětmi na zámku (Dětský pěvecký sbor Radost Praha, sbormistr Jan Pirner), bohoslužba v kostele sv. Ondřeje, v rámci které zazní Dvořákova Lužanská mše ve verzi pro sbor, sóla, varhany, violoncello a kontrabas (komorní pěvecký soubor Collegium 419, umělecký vedoucí Lukáš Vendl) a koncert komorní hudby na zámku (česko-německá Akademie komorní hudby).

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.