Duo Bohemico – vítězství české hudby v Itálii

Duo Bohemico ve složení Anna Jakubcová (flétna) a Pavel Cuchal (kytara) získalo na mezinárodní soutěži XII. International Classical Guitar Competition „Enrico Mercatali“, konané dne 17. 5. 2015 v Gorizii/Itálii první cenu v kategorii komorní hudba s kytarou s programem Jaroslav Pelikán: Variace aqua e vinho, Jan Novák: Choreae Vernales, Robert Paul Delanoff: Suite populaire. Součástí ceny je koncertní vystoupení v rámci řady Concerti della sera, pořádané Associazione culturale M˚ Rodolfo Lipizer.

Duo českých hudebníků vzniklo během jejich studia na Hochschule für Musik Franz Liszt ve Výmaru, v současné době jsou studenty komorní hudby na Hochschule für Musik Würzburg (prof. Reto Bieri a prof. Christina Fassbender).

Zaměřují se na kompozice českých skladatelů včetně těch, kteří se narodili na území dnešní České republiky, ale z různých důvodů zde nemohli působit. Motivací pro pátrání po mnohdy opomíjených skladbách těchto skladatelů byla nominace na cenu Fanny-Mendelssohn-Förderpreis, která byla udělena v listopadu roku 2014 v Hamburku. V návaznosti na představený koncept se dne 23. června letošního roku uskuteční samostatný koncert souboru Duo Bohemico v Hamburku. Pořadatelem je Česko-německá společnost a koncert se koná v rámci oslav 25. výročí spolupráce měst Praha-Hamburk. Duo Bohemico představí kompozice českých skladatelů 20. století pro flétnu a kytaru.

Sdílet článek: