Do konce dubna se mohou žáci ZUŠ hlásit do MenARTu

Ve školním roce 2020/2021 přijal pro oblast klasické hudby roli mentora kromě výše zmíněných umělců, kteří ve své úloze dále pokračují, nově také flétnista Jan Ostrý. Muzikálový zpěv povede zpěvačka Radka Fišarová, saxofon a skladbu bude mít na starosti Marcel Bárta. Novým oborem je i souborová hra, které se bude věnovat hudebník a dirigent Radek Baborák, a mentorem pro tanec se stane již podruhé choreograf a tanečník Jan Kodet. 

„Cílem MenARTu je otevírat debatu o moderních přístupech k uměleckému vzdělávání v prostředí základních uměleckých škol formou Best practice. ZUŠky jsou výjimečným prostředím pro zachycení talentů a zároveň ovlivňují ve velké míře přístup široké společnosti k umění,“ objasňuje Dana Syrová, zakladatelka programu a dodává: „Důležitou částí je i debata a sdílení s pedagogy, kteří ve své každodenní práci vedou mnohé další. Roční délka programu nám umožňuje pracovat v měřítku s hlubším dopadem, než přináší krátkodobá intenzivní setkání a semináře.” 

Pěvkyně Kateřina Kněžíková v roli mentorkyStipendijní akademie MenART je otevřená pro žáky ZUŠ z celé ČR, jednotliví mentoři si stanovili vhodné věkové hranice. Celoroční program je pro žáky a pedagogy zdarma. První několikadenní pracovní setkání se uskuteční na konci srpna 2020 v Kroměříži a dále budou následovat tři intenzivní celodenní setkání skupin v dvouměsíčních intervalech. Výsledky společné práce jsou prezentovány ve spolupráci s MHF Pražské jaro a festivalem Smetanova Litomyšl 2020. 

Přihlásit se může žák základní umělecké školy společně se svým pedagogem ke konkrétnímu mentorovi. Výběr a zveřejnění stipendistů proběhne do konce května 2020. Přihlášky hodnotí poradní tým Nadačního fondu Magdaleny Kožené, výsledný výběr účastníků stipendijního programu podléhá osobnímu rozhodnutí daného mentora. Více informací a přihlášky jsou k dispozici na www.menart.cz.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější