čtvrtek, 5. září 2019

Dialog, který má co nabídnout: Vychází nová nahrávka Kahánka a Hrůši

Napsal(a) 

Na začátku letošního roku jsme informovali o koncertech Bamberských symfoniků, během nichž Ivo Kahánek pod vedením Jakuba Hrůši hrál Koncert pro klavír a orchestr č. 4 „Inkantace“ Bohuslava Martinů. Ten nyní vychází na novém albu. Nahrávku protagonisté pokřtí v rámci festivalu Dvořákova Praha v pondělí 9. září.

„Inkantaci osobně řadím nejen k vrcholům autorovy tvorby a české hudby jako takové, ale k nejoriginálnějším kompozicím pro klavír a orchestr druhé poloviny 20. století. Všechny autorovy polohy, od motorické rytmičnosti přes vášeň a tragiku až ke snové surrealitě, se zde snoubí v jeden dechberoucí celek,“ říká Ivo Kahánek. Martinů klavírní koncert doplní studiový snímek Dvořákova Klavírního koncertu g moll, který má podle Jakuba Hrůši „obrovskou sílu a krásu a je pro dirigenta jedním z těch zajímavějších ‚doprovodů‘; jde o rovnocenný dialog, v němž má orchestr s dirigentem vždy co nabídnout.“ 

Nahrávky vznikaly v letech 2017 a 2019 ve spolupráci s týmem Bayerischer Rundfunk (BR Klassik) v koncertním sále Bamberských symfoniků (Joseph Keilberth Hall). Vydání nahrávky podpořila Nadace Bohuslava Martinů.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.