pondělí, 14. prosinec 2015

Desátý JazzFest ve Znojmě - Lapčíková, Lipa a mrznoucí jazz pod širým nebem

Napsal(a) 

Josef Fečo a Zuzana Lapčíková Josef Fečo a Zuzana Lapčíková

Od 13. do 17. ledna se návštěvníci jazzového festivalu, který tradičně zahajuje druhou polovinu sezony po novém roce, mohou na několika místech Znojma zaposlouchat do kvalitního jazzu, swingových rytmů, řízného dixielandu nebo bluesových melodií. Desátý ročník Znojmo JazzFest - wine goes to jazz přinese známá i dosud neobjevená jména českého a slovenského jazzu.

 „Pro naše návštěvníky jsme i letos přichystali hudební program, ve kterém si každý může vybrat koncert s hudebním stylem, který je mu blízký. Jsme rádi, že se nám podařilo získat k vystoupení žánrově pestré muzikanty, ať už je to asi náš nejlepší hráč na foukací harmoniku Charlie Slavík nebo třeba slovenští Funny Fellows, kteří zahrají zábavný dixieland s komediálními prvky. Samozřejmě nelze opomenout koncert našeho dlouholetého patrona Petera Lipy a všechny dalších muzikanty, kteří přijedou na JazzFest zahrát pro potěšení své i publika. Těšíme se na setkání s nimi, ale především s našimi pravidelnými i novými posluchači,“ uvedl za organizační tým prezident festivalu Jiří Ludvík.

Mezi největší programová lákadla bude bezesporu patřit 13. ledna v Hotelu Prestige zahajovací koncert patrona jazzového festivalu Petera Lipy, 15. ledna bude hostit Znojemská Beseda duo Zuzany Lapčíkové a Josefa Feča a sobota 16. ledna bude patřit mrznoucímu jazzu pod širým nebem, kde na Obrokové ulici zahraje Kouda´s Quartet.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.