pondělí, 10. prosinec 2018

Daniele Gatti nastupuje do čela římské opery

Napsal(a) 

Daniele Gatti, foto Marco Borggreve Daniele Gattifoto: Marco Borggreve

Italský dirigent Daniele Gatti, který kvůli nařčení ze sexuálního obtěžování před několika měsíci skončil u amsterdamského orchestru Concertgebouw, byl nyní jmenován hudebním ředitelem římské opery Teatro dellOpera di Roma. Na místo nastupuje s okamžitou platností na popud tamního superintendanta Carla Fuortese a se souhlasem římské starostky Virginie Raggi. Již tento týden stačil zahájit letošní sezónu i své tříleté působení uvedením Verdiho Rigoletta.

Gatti s římskou operou spolupracoval již dříve – před dvěma lety řídil Tristana a Isoldu a v roce 2017 operu Faustovo prokletí Hectora Berlioze. Fuortes označil Gattiho jmenování za „dovršení plánu znovuzrození Teatro dell’Opera di Roma, ke kterému jsem se během svého nástupu před čtyřmi lety zavázal.“ V reakci na vlnu nevole vyvolanou zveřejněním jména nového šéfa opery uvedl její tiskový mluvčí Renato Bossa, že „v této zemi je každý nevinen, dokud se neprokáže vina.“ Přesto uznal závažnost nařčení vznesených členkami nizozemského tělesa, kvůli kterým byl Gatti nucen v srpnu odstoupit.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.