Další úspěch: Bella Adamova a Malte Schäfer druzí na soutěži komorní hudby ve Štýrském Hradci

Mezzosopranistka Bella Adamova v duu s pianistou Malte Schäferem získali druhé místo ve své kategorií 11. ročníku mezinárodní soutěže komorní hudby „Franz Schubert a soudobá hudba ve Štýrském Hradci. První místo nebylo uděleno a druhé místo tak sdílejí s portugalským duem André Baleiro (baryton) & Pedro Costa (klavír). Pro Bellu Adamovou je to další úspěch v nedávné době. Na začátku července zvítězila v 55. ročníku pěvecké soutěže v nizozemském ‘s-Hertogenbosch v kategorii oratorium.

Specifikum rakouské soutěže spočívá v jejím důrazu na soudobou tvorbu. Pro semifinále si duo Adamova–Schäfer vybrali píseň Bernharda Langa Lass mich weinen (ze Songbook III), ve finále přednesli kompozici On White Meadows anglické skladatelky Judith Weir. Právě na její přípravu měly čtyři nejlepší umělecké dvojice ve finále pouhé dva dny. Z výhry jsme absolutně nadšení! Ve finále jsme mohli ukázat, co všechno je, kromě krásných lyrických písní, možné a dali jsme tomu úplně všechno. Moc jsme si naše vystoupení užili! komentuje Bella Adamova.

Pro finále si Bella Adamova a Malte Schäfer vybrali písně A. Schnittkeho, F. Schuberta, S. Wolpeho, G. Kurtága a B. Scheuera. Výběr je možné zhlédnout na YouTube.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější