Dagmar Pecková zpívá s Vídeňskými filharmoniky, v listopadu vyrazí s Českou filharmonií do USA

Mezzosopranistka Dagmar Pecková vydala letos na jaře výběr ze svých nahrávek písní Mahlera, Wagnera, Beria a Brahmse. Pod názvem SNY se album drží již pět měsíců v TOP 10 nejprodávanějších alb klasiky. Pecková dokončuje nyní v Bratislavě novou nahrávku se Slovenskou filharmonií, která vyjde u Supraphonu na jaře příštího roku.

V nejbližších dnech zazpívá Dagmar Pecková na třech koncertech společně s Vídeňskými filharmoniky pod dirigentským vedením Petera Schneidera. Na programu zazní K. Penderecki – Adagietto aus Paradise lost, Asrael J. Suka a cyklus Biblických písní A. Dvořáka. Dagmar Pecková se společně s Vídeňskými filharmoniky představí ve třech prestižních koncertních halách, a sice dnes večer v Concert Hall v Katowicích, 5. října v Koncertné sieni Slovenské filharmonie v Bratislavě a 6. října v Golden Hall ve Vídni. „S Vídeňskými filharmoniky vystoupím již podruhé, je to pro mne velká událost, neb jde o skutečnou světovou špičku a spolupráce je vždy absolutně perfektní. Navíc Biblické písně oni nehrají na koncertech moc často, a tak mě velice těší, že mohu být u toho, “ upřesňuje Pecková.

Úspěšná pěvkyně přijala pozvání České filharmonie na její listopadové turné do USA. V programu zazní dílo A. Dvořáka Stabat Mater op. 58. Dagmar Pecková se představí společně se sopranistkou Lucií Silkenovou, tenoristou Jaroslavem Březinou a basistou Janem Martiníkem pod dirigentským vedením hudebního ředitele a šéfdirigenta České filharmonie Jiřího Bělohlávka. „ S Českou filharmonií jsem byla na společném turné naposledy v roce 2007 v Tokiu. Pozvání pana šéfdirigenta Bělohlávka na letošní turné do Ameriky mi pochopitelně udělalo radost. Vždy jde o velmi tvůrčí spolupráci, která ve výsledku reprezentuje naši českou hudbu. Je úžasné podílet se na předávání krás Dvořákovy hudby v zahraničí. Nicméně by mě těšilo úplně stejně i vystoupení s Českou filharmonií v České republice, to mi věřte,“ dodává s úsměvem Dagmar Pecková.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější