Concerto Bohemia 2017 ovládli ti nejmladší, absolutním vítězem je Prague Conservatory Modern

Odborná porota soutěže Concerto Bohemia 2017 určila na svém zasedání v pondělí 6. března 2017 vítěze 26. ročníku Národní rozhlasové soutěže orchestrů a souborů mladých interpretů z České republiky. Největšího úspěchu v soutěži dosáhly soubory nejmladší kategorie. Své výkony budou soutěžící obhajovat 24. listopadu na Koncertu vítězů ve Velkém sále Paláce Žofín.

Z jednadvaceti přihlášených těles porotci vybrali sedm nejlepších. Vítězné soubory a orchestry vystoupí na listopadovém Koncertu vítězů a natočí ve spolupráci s hudebním režisérem a mistrem zvuku profesionální nahrávku ve studiích Českého rozhlasu, která bude vydána na společném kompilačním CD.

„Jsem šťastná, že se mladí lidé věnují hudbě na tak velmi dobré úrovni. V letošním ročníku jsme byli opět svědky různorodé dramaturgie a žánrů, překvapilo mě méně klasické hudby ve výběru souborů, hodnotí letošní ročník předsedkyně poroty Stanislava Střelcová. „Nejdůležitější jsou interpretační výkony, výběr repertoáru šitý na míru souborům je ovšem také velice důležitý, přibližuje hodnotící kritéria poroty.

V kategorii žákovských souborů a orchestrů do 16 let porota ocenila Giovani Archi di Praga (dir. Eva Bublová), Dechový orchestr ZUŠ Přelouč (dir. Michal Chmelař) a Tikari Flutes (dir. Andrea Rosíková, Jana Kasanová), kategorie studentských orchestrů a souborů do 25 let má jediný oceněný soubor a tím je Komorní smyčcový orchestr Fénix (dir. Jitka Vaňourková). V kategorii souborů a orchestrů konzervatoří a hudebních škol byl oceněn Big Band VOŠ KJJ (dir. Aleš Sedlák), Hanácké plechové króžek – soubor konzervatoře P. J. Vejvanovského v Kroměříži (dir. Milan Tesař) a Prague Conservatory Modern (dir. Pavel Trojan jr.). Poslední jmenovaný se stal zároveň absolutním vítězem.

Sdílet článek: