Cigánské melodie se slovenským přízvukem: Dvořákovskou desku Pavla Bršlíka pokřtí Gabriela Beňačková

Tenorista Pavol Bršlík spolu s klavíristou Robertem Pechancem přijedou do Prahy představit své nové album v úterý 18. dubna.  Křest CD se uskuteční v Kaiserštejnském paláci na Malostranském náměstí v sále Emy Destinnové od 14 hodin. Novou nahrávku Písní Antonína Dvořáka v podání Pavla Bršlíka pokřtí nedávná jubilantka Gabriela Beňačková.

Slovenský tenorista Pavol Bršlík patří dnes k nejvýraznějším představitelům mladé pěvecké generace na mezinárodní operní scéně. Přelomový v jeho kariéře byl rok 2005, kdy byl v anketě kritiků prestižního časopisu Opernwelt oceněn jako „Pěvecký talent roku“. V letech 2003–2006 byl sólistou Berlínské státní opery. V roce 2006 debutoval v Metropolitní opeře a je pravidelným hostem významných evropských operních domů (Vídeňská státní opera, Bavorská státní opera, Covent Garden). Od roku 2012 spolupracuje s Operou v Zurichu – Števa (Janáček, Její pastorkyňa), Don Ottavio, Faust, Roberto Devereux, Nadir (Bizet, Lovci Perel) a Peter Quint (Britten, The Turn of the Screw). Je také vyhledávaným koncertním umělcem. Představil se například na BBC Proms, Salzburger Festpielen, Osterfestspielen Baden-Baden, v Paříži a v Drážďanech.

Zvláštní péči věnuje Pavol Bršlík rovněž písňovému repertoáru. Od mládí má vřelý vztah k slovanským lidovým i umělým písním, ale věnuje se také německému repertoáru, zejména dílům Franze Schuberta. Vrcholem jeho kariéry písňového interpreta byl debut na významném schubertovském festivalu Schubertiade ve Schwarzenbergu v roce 2014. Na CD vyšla také jeho nahrávka Schubertova cyklu Spanilá mlynářka. Pro vydavatelství Supraphon nahrál Dvořákovy méně známé Cypřiše, Písně večerní a naopak často uváděné Cigánské melodie. Na CD i v digitální podobě album vychází 21. dubna 2017.

Sdílet článek: