Čhavorenge v Londýně

Hudebníci České filharmonie a dětský pěvecký sbor Čhavorenge, vedený Idou Kelarovou, se po loňských a letošních koncertních turné do Rumunska, Severního Irska a na Slovensko vypravili na přelomu října a listopadu do Velké Británie.

V nově zrekonstruovaném kulturním centru Fairfield Halls v londýnském Croydonu čekal na 33 dětí z České a Slovenské republiky koncert, na jehož programu se potkávala tradiční i současná romská tvorba. V publiku byl nejen generální ředitel ČF David Mareček, ale například také Romové, žijící ve Velké Británii: Petr Torák se skupinou dětí z Peterborough, zástupci Roma Support Group, Romani Cultural & Arts Company a Red Zebra z Doveru, Margate a Ramsgate.

Kromě koncertu – a zážitku obrovského rozměru osmimilionové londýnské metropole – se odehrála ještě dvě pěvecká a taneční setkání se 120 žáky croydonských základních škol, do kterých chodí děti, jejichž rodiče pocházejí ze všech koutů naší planety. Jeden z účastníků, jedenáctiletý hoch, na závěr dětem z Čhavorenge řekl: „Mám Vás všechny navždycky v srdci, nikdy na Vás nezapomenu.“

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější