středa, 15. leden 2020

Český lev zná nominace. Ve filmové hudbě se utkají Srnka, Acher a Hejl

Napsal(a) 

Český lev, foto Anna Pleslová Český levfoto: Anna Pleslová

Česká filmová a televizní akademie oznámila nominace pro 27. ročník výročních cen Český lev. Rada celkem 155 akademiků vybírala z celkem 64 celovečerních hraných, animovaných a dokumentárních filmů. V 15 kategoriích se o sošku Českého lva v závěrečném hlasování utká 17 filmových děl, z nichž nejvíce nominací s téměř vyrovnaným výsledkem patří filmům Vlastníci, Nabarvené ptáče a Staříci. Slavnostní vyhlášení vítězů filmových i televizních kategorií se uskuteční v sobotu 7. března v Rudolfinu v přímém přenosu České televize.

Cenu za nejlepší filmovou hudbu si mohou odnést Matúš Široký a Jozef Lupták za thriller Amnestie, Ivan Acher a Michal Novinski za film Hodinářův učeň, René Rypar za film Na střeše, Antoni Komasa-Łazarkiewicz a Rupert Vokmann za snímek Skleněný pokoj nebo Matouš Hejl a Miroslav Srnka za hudbu k titulkám filmu Staříci. Nominaci na nejlepší dokumentární film pak mají mimo jiné snímky režiséra Romana Vávry Jiří Bělohlávek: „Když já tak rád diriguju...“ a Jiří Suchý – Lehce s životem se prát Olgy Sommerové.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.