Český houslista Milan Al-Ashhab zvítězil na New York Concert Artists and Associates

Ve středu 14. března proběhlo v sále DiMenna Center v New Yorku finále soutěže New York Concert Artists and Associates. Z 5 účastníků finálového klání získal 1. cenu český student Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění Milan Al-Ashhab ze třídy profesora Ivana Štrause.

Instituce New York Concert Artists se soustředí na vyhledávání mimořádných hudebních talentů v oboru housle a klavír z celého světa a snaží se jim usnadnit vstup na mezinárodní koncertní pódia pomocí zajištění vystoupení v prestižním sále. Jedinou cenou soutěže je proto recitál v sále berlínské filharmonie v sezoně 2018/2019. A právě tuto cenu Milan získal. Jeho výhra je o to cennější, že ji získal v celosvětové konkurenci houslistů do 35 let.

Al-Ashhab se narodil v roce 1992, hře na housle se začal věnovat od pěti let, od roku 2012 je posluchačem HAMU v Praze ve třídě prof. Ivana Štrause. Na svém kontě má 1. cenu a titul absolutního vítěze na Mezinárodní houslové soutěži Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí v roce 2006 a 1. cenu v soutěži Georga Philippa Telemanna v polské Poznani v roce 2007. V roce 2010 získal 2. cenu na soutěži Luise Spohra ve Weimaru. V roce 2014 se stal absolutním vítězem soutěžní přehlídky konzervatoří České republiky.

Sdílet článek: