úterý, 28. říjen 2014

Česko-kanadská klavíristka Zuzana Šimurdová nahraje pro Naxos Fišerovy sonáty

Napsal(a) 

Zuzana Šimurdová Zuzana Šimurdová
Česko-kanadská klavíristka Zuzana Šimurdová připravuje turné po Kanadě a Číně se sólovými recitály a Klavírním duem Warszynski. Její projekt Souborné provedení Klavírních Sonát Luboše Fišera jako světová premiéra zaujal firmu NAXOS Grand Piano, která se rozhodla jej roku 2015 vydat. Klavírní sonáty Luboše Fišera tak budou další českou hudbou, kterou po kompletním orchestrálním díle Zdeňka Fibicha label Naxos vydá.

Zuzana Šimurdová začala svoji mezinárodní kariéru vítězstvím v UNESCO-Aschberg Bursaries za interpretaci Chopinova Klavírního koncertu e moll, č. 1, Op. 11. s Moravskou Filharmonií Olomouc. K tomu přidala 1. cenu z Londýna ( Mezinárodní hudební soutěž Anglo-Czechoslovak Trust), 1. cenu Leoše Janáčka ze soutěže Prague-Vienna-Budapest, cenu Vivacité Montréal, cenu od Americké skladatelské asociace Orpheus a 1. cenu Chopin z mezinárodní soutěže IBLA, která jí umožnila debutové vystoupení v Newyorské Carnegie Hall a k turné po USA. Je absolventkou Ostravské konzervatoře, JAMU, Université de Montréal a Concordia University v Kanadě. Významná pro ni byla stáž u renomované profesorky Renny Kellaway z Royal Northern College of Music v UK. Od roku 2013 působí jako profesorka klavíru na Univerzitě v Daegu, v Jižní Korei a také jako hostující profesorka na Brno Conservatory v Seoulu.

 

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.