Česko-italský jazz U Staré paní

V úterý 3. září se představí v Praze poprvé italský jazzový Black Whisper Quartet se zpěvačkou Annou Rossi. Osmnáctiletá hudebnice česko-italského původu, narozena v toskánské Pistoi, začala v raném věku studiem houslí s Chiarou Morandi a pokračovala u Giacoma Raffanelliho. V letech 2012 až 2017 koncertovala s mládežnickým Maberliner Orchestra pod taktovkou Riccarda Cirriho turné nejen po Toskánsku, Ligurii a jižní Itálii, ale i ve Francii, Španělsku, Německu a v České republice.

Jazzový zpěv začala Rossi studovat v roce 2016 s renomovanou jazzovou zpěvačkou Stefanií Scarinzi. S ní vystupovala i v četných toskánských jazzových klubech. V roce 2017 vystoupila v Praze poprvé, s kytaristou Pavlem Jartymem na vernisáži výstavy Nového sdružení pražských umělců. Zúčastnila se jazzových dílen ve florentské akademii Scuola di Musica di Fiesole a v Pratu s úspěšným dánským kontrabasistou Jesperem Bodilsenem. Od roku 2018 příležitostně hostuje s Black Whisper Quartet.

BWQ je seskupení mladých hudebníků z toskánského města Pistoie. V roce 2018 ho založil hráč na bicí, Elia Ciuffini, spolu s pianistou Jacopem Perrou, kontrabasistou Alessandrem Antoninim a dnes teprve devatenáctiletým saxofonistou Tommasem Mannellim. Jednotliví hudebníci hrají i samostatně v různých jazzových, swingových, folkových i rhytm & blues skupinách. Někteří z nich mají na svém kontě i mezinárodní ocenění. V současné době Black Whisper Quartet připravuje svou první desku. V pražském jazzovém klubu U Staré paní představí Black Whisper Quartet s Annou Rossi nejen známé jazzové standardy, ale i vlastní skladby.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější