středa, 17. duben 2019

České orchestry zahrají benefici pro Notre-Dame. Přímý přenos z pražské katedrály odvysílá ČT Art i Vltava

Napsal(a) 

Katedrála svatého Víta, Václava a Vojtěcha, foto Michal Havel/Člověk a víra Katedrála svatého Víta, Václava a Vojtěchafoto: Michal Havel/Člověk a víra

Česká filharmonie ve spolupráci se SOČRem, FOKem, PKF – Prague Philharmonia a všemi kolektivními tělesy Národního divadla a Státní opery uspořádá v úterý 23. dubna 2019 ve 21.10 hodin benefiční koncert na obnovu katedrály Notre-Dame v Paříži. Na programu bude Stabat Mater Antonína Dvořáka pod taktovkou hlavního hostujícího dirigenta České filharmonie Tomáše Netopila.

V pondělí při sledování záběrů na hořící katedrálu Notre-Dame jsme cítili hluboké pohnutí a potřebu podpořit Francii při obnově jedné z nejvýznamnějších duchovních staveb Evropy. Ještě týž večer jsme se proto spolu s dalšími pražskými orchestry rozhodli uspořádat benefiční koncert ve svatovítské katedrále s ikonickým národním duchovním dílem Stabat Mater od Antonína Dvořáka,“ uvedl generální ředitel České filharmonie David Mareček.

Koncert bude živě přenášet Česká televize na programu ČT Art a Český rozhlas Vltava. Vstupné na koncert bude dobrovolné a celý výtěžek bude použit k uvedenému účelu.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.