pátek, 27. září 2013

Česká filharmonie uspořádá v nové sezoně přes sto dvacet vzdělávacích pořadů

Napsal(a) 

, foto Martin Kovář foto: Martin Kovář

Česká filharmonie v nadcházející 118. koncertní sezoně rozšiřuje škálu edukativních programů. Školám, rodičům a dětem i dospělým nabízí jedenáct typů vzdělávacích pořadů; komentovaných koncertů, workshopů a přednášek. Nově přibývá nedělní cyklus pro rodiče a děti „Filharmonici na pokračování“, program pro mateřské školy „Rudolfínek“ a tvořivé odpoledne s koncertem „Karneval v Rudolfinu“. Po třech letech se pod značku České filharmonie vrací koncerty s rozborem určené mládeži „Čtyři kroky do nového světa“. Oblíbené pořady s herci Pavlem Liškou a Markem Ebenem budou dostupnější.

Posláním Česká filharmonie je vedle provozování koncertní činnosti a propagace české hudby také vzdělávání. Proto od sezony 2013/2014 doplňuje nabídku edukací, tak aby pokryla potřeby všech věkových kategorií. Celkem uspořádá na sto dvacet programů v jedenácti typech pořadů určených školám, rodičům a dětem i dospělým. Česká filharmonie navazuje na prvorepublikovou tradici, vizi šéfdirigenta Václava Talicha i populární televizní sérii „Česká filharmonie hraje a hovoří“

s šéfdirigentem Václavem Neumannem. Inspiraci nachází v současnosti asi nejkvalitnějších vzdělávacích programech pořádaných Berlínskými filharmoniky. „Chceme všem našim posluchačům – předškolákům i dospělým – pomáhat utvářet a prohlubovat jejich osobní vztah k hudbě. Společným znakem našich programů je dobrodružné objevování a hravost; svět hudebních krás nechceme nikomu nutit, jenom co nejlépe otevírat, “ vysvětluje záměry České filharmonie dramaturg edukací, Petr Kadlec .

Termíny a podrobné informacek edukacím jsou k dispozici na webu České filharmonie v sekci Vzdělávání(http://www.ceskafilharmonie.cz/vzdelavani-p14.html).

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.