Česká filharmonie streamuje poprvé samostatně, pod vedením Semjona Byčkova vystoupí sestry Labèque

Ve čtvrtek 4. února ve 20 hodin odbaví Česká filharmonie první samostatný stream ze svého televizního studia v Rudolfinu pod značkou Czech Phil Media. Ta byla představena přesně před rokem v souvislosti s přenosem na francouzském hudebním kanálu Mezzo Live HD. Tentokrát jako vysílací platforma poslouží výhradně sociální sítě, mimo jiné i Facebook britského rádia Classic FM, který má čtyři miliony fanoušků.

Na koncertu ve čtvrtek 4. února od 20 hodin zazní pod taktovkou šéfdirigenta a hudebního ředitele České filharmonie Semjona Byčkova Třetí symfonie a moll „Skotská“ od Felixe Mendessohna-Bartholdyho a Koncert pro dva klavíry a orchestr od současného amerického skladatele Bryce Dessnera. Bryce pro nás složil nádherný koncert, patří mezi ty, které hrajeme nejraději. Díky tomu, že perfektně zná spoustu různých hudebních světů, je jeho styl jedinečný. A právě v tomto koncertu můžete všechny ty světy zaslechnout. Nejlepší je se zaposlouchat a otevřít srdce!“ nabádají Katia a Marielle Labèque, které se ujmou sólových partů v Dessnerově skladbě.

Koncert 4. února Česká filharmonie pod režijním vedením Michaela Beyera nejen natočí, ale také odstreamuje na sociálních sítích. Kromě potvrzeného Facebooku britského rádia Classic FM a dalších partnerů jsou v jednání i sociální sítě koncertních domů ve Vídni, Paříži, Bruselu, Amsterodamu a Londýně. Do těchto měst měl první český orchestr odjet koncertovat začátkem února u příležitosti svého 125. výročí. Evropské turné však bylo kvůli covidu zrušeno, a tak stream, který budou sály v uvedených městech na svých platformách šířit, alespoň částečně nahradí neuskutečnitelná reálná vystoupení.

Další živě přenášené koncerty budou následovat. Česká filharmonie vzhledem k epidemické situaci ruší pro posluchače všechny symfonické koncerty plánované na březen a duben. Stejně jako na konci roku však plánuje jejich náhradu na televizních obrazovkách a sociálních sítích. Na obsazení a dramaturgii koncertů se aktuálně pracuje.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější