Česká filharmonie nominaci na The International Opera Awards 2015 neproměnila

Včerejší vyhlášení The International Opera Awards netrpělivě sledovali všichni obdivovatelé České filharmonie, která byla nominována na toto prestižní ocenění v kategorii Znovuobjevené dílo s koncertním provedením opery Bouhslava Martinů Čím lidé žijí. „Nominací jsem byl překvapen. Neměl jsem tušení, že se mezinárodní komise o našem počinu dozvěděla. S napětím budu očekávat, zda se nám podaří dosáhnout na ocenění, ale už samotný fakt, že jsme byli vybráni mezi nejlepší projekty roku 2014, nám v České filharmonii udělal velkou radost,“ uvedl šéfdirigent České filharmonie Jiří Bělohlávek po vyhlášení nominací. Glosu o jedné z nejvýznamnějších hudebních událostí konce loňského roku si můžete přečíst zde, podrobnou recenzi pak zde.

Spolu s provedením pastorální opery Bohuslava Martinů byla v kategorii nominována nahrávka Donizettiho opery Les Martyrs (label Opera Rara), inscenace opery Amleto Francesca Faccia v Opera Southwest a Aureliano v Palmiře  Gioacchina Rossiniho (Pesaro), z nichž poslední jmenovaná inscenace v kategorii zvítězila.

V kategorii zpěvačka zvítězila Anja Harteros, cenu za nejlepšího zpěváka obdržel Christian Gerhaher. Malou náplastí pro Českou filharmonii může být fakt, že v kategorii dirigent byl oceněn Semjon Byčkov, odborník na ruský repertoár, se kterým ČF nahraje pro vydavatelství DECCA komplet Čajkovského symfonií (velký rozhovor s Byčkovem o spolupráci s ČF přineseme v květnové HARMONII). Kompletní výsledky naleznete zde.

Sdílet článek: