pondělí, 27. duben 2015

Česká filharmonie nominaci na The International Opera Awards 2015 neproměnila

Napsal(a) 

Jiří Bělohlávek Jiří Bělohlávek

Včerejší vyhlášení The International Opera Awards netrpělivě sledovali všichni obdivovatelé České filharmonie, která byla nominována na toto prestižní ocenění v kategorii Znovuobjevené dílo s koncertním provedením opery Bouhslava Martinů Čím lidé žijí. "Nominací jsem byl překvapen. Neměl jsem tušení, že se mezinárodní komise o našem počinu dozvěděla. S napětím budu očekávat, zda se nám podaří dosáhnout na ocenění, ale už samotný fakt, že jsme byli vybráni mezi nejlepší projekty roku 2014, nám v České filharmonii udělal velkou radost," uvedl šéfdirigent České filharmonie Jiří Bělohlávek po vyhlášení nominací. Glosu o jedné z nejvýznamnějších hudebních událostí konce loňského roku si můžete přečíst zde, podrobnou recenzi pak zde.

Spolu s provedením pastorální opery Bohuslava Martinů byla v kategorii nominována nahrávka Donizettiho opery Les Martyrs (label Opera Rara), inscenace opery Amleto Francesca Faccia v Opera Southwest a Aureliano v Palmiře  Gioacchina Rossiniho (Pesaro), z nichž poslední jmenovaná inscenace v kategorii zvítězila.

V kategorii zpěvačka zvítězila Anja Harteros, cenu za nejlepšího zpěváka obdržel Christian Gerhaher. Malou náplastí pro Českou filharmonii může být fakt, že v kategorii dirigent byl oceněn Semjon Byčkov, odborník na ruský repertoár, se kterým ČF nahraje pro vydavatelství DECCA komplet Čajkovského symfonií (velký rozhovor s Byčkovem o spolupráci s ČF přineseme v květnové HARMONII). Kompletní výsledky naleznete zde.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.