středa, 10. říjen 2012

Česká filharmonie bude nahrávat pro superfirmu

Napsal(a) 

Podle zdroje Harmonie byla už podepsána smlouva, o které se v kuloárech spekulovalo, o realizaci nahrávek všech devíti symfonií Antonína Dvořáka mezi Českou filharmonií a firmou Decca Record Company, jež je součástí největší světové hudební společnosti Universal Music. Informace zatím nebyla oficiálně potvrzena. Závěrečné rozhodnutí vedoucích představitelů londýnské firmy Decca padlo při jejich návštěvě Prahy dne 4. října, kdy se zúčastnili inauguračního koncertu šéfdirigenta a hudebního ředitele České filharmonie Jiřího Bělohlávka.

Všechny symfonie budou natočeny živě v rámci abonentních koncertů ČF a Jiřího Bělohlávka v Dvořákově síni pražského Rudolfina a budou postupně vycházet od března 2013 (každé 2 - 3 měsíce jedna). Na závěr pak bude v prodeji kompletní box. Obojí vyjde fyzicky i digitálně.

Luboš Stehlík

Narodil se 20. dubna 1957 v Pardubicích. Housle a zpěv studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolvoval obor Hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupil ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení hudební vědy, kde jeho diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil coby redakční benjamínek v roce 1984 v nakladatelství Editio Supraphon – oddělení knih o hudbě,  kde redigoval ledacos, od Encyklopedie jazzu a moderní populární hudby až po Cimrmana v říši hudby. Po roce 1989 působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho  vymazání z českého hudebního života se stal v roce 1994  nejdříve redaktorem a poté šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Je partnerem nejlepší manželky ze všech, otcem tří dětí a dědečkem raději nespecifikovaného počtu vnoučat.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.