středa, 10. říjen 2012

Česká filharmonie bude nahrávat pro superfirmu

Napsal(a) 

Podle zdroje Harmonie byla už podepsána smlouva, o které se v kuloárech spekulovalo, o realizaci nahrávek všech devíti symfonií Antonína Dvořáka mezi Českou filharmonií a firmou Decca Record Company, jež je součástí největší světové hudební společnosti Universal Music. Informace zatím nebyla oficiálně potvrzena. Závěrečné rozhodnutí vedoucích představitelů londýnské firmy Decca padlo při jejich návštěvě Prahy dne 4. října, kdy se zúčastnili inauguračního koncertu šéfdirigenta a hudebního ředitele České filharmonie Jiřího Bělohlávka.

Všechny symfonie budou natočeny živě v rámci abonentních koncertů ČF a Jiřího Bělohlávka v Dvořákově síni pražského Rudolfina a budou postupně vycházet od března 2013 (každé 2 - 3 měsíce jedna). Na závěr pak bude v prodeji kompletní box. Obojí vyjde fyzicky i digitálně.

Luboš Stehlík

Mým rodným městem jsou Pardubice, kde jsem se učil hrát na housle a violu. Housle a zpěv jsem studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolutorium oboru hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupiv ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení muzikologie, kde moji diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil jsem v roce 1984 do knižní redakce nakladatelství Editio Supraphon. Od roku 1989 jsem působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho vymazání z českého hudebního života  jsem se stal v roce 1994 členem týmu, později šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Jsem partnerem manželky nejlepší ze všech, otcem tří dětí a dědečkem (zatím) sedmi vnoučat.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.